Manuální terapie

Vhodně zvolená kombinace masážních hmatů a technik pomáhá uvolňovat svalové a psychické napětí, ulevuje od bolesti a podporuje detoxikaci organismu. Má blahodárný vliv na svaly, šlachy i kůži. V případě potřeby může zahrnovat ošetření Dornovou metodou, ošetření pomocí fasciálních manipulací Stecco, strečink, pasivní mobilizace periferních kloubů a další. Všechny tyto techniky přispívají k udržení svalů v kondici, zvýšení rozsahu pohybu v kloubech i k odstranění nesprávného pohybového vzorce a držení těla.


Dogfitness

Cvičení na balančních pomůckách, stabilních targetech a s pomocí kavalet. Po zahřátí se věnujeme posilování povrchových svalů a hlubokého stabilizačního systému. Kromě zvýšení výkonu a kondice si pejskové zlepšují, rovnováhu, propriocepci, flexibilitu a schopnost soustředění. Cvičení je vhodné jako součást tréninku i rekonvalescence, doporučuje se také u seniorů a dlouhohřbetých plemen. Pomáhá od bolesti zad, ke stabilizaci páteře, v prevenci vzniku zranění a ke zvýšení síly a obratnosti.

Cvičení je velmi vhodné pro udržení kondice v zimních měsících, kdy mnoho pejsků trpí nedostatkem pohybu.


Preventivní dentální hygiena

Šetrné odstranění zubního plaku a kamene pomocí ultrazvukového kartáčku s následným mechanickým dočištěním. Kartáček není zdrojem slyšitelného zvuku, ani vibrací. Ošetření nevyžaduje anestezii. Pes musí být zvyklý na manipulaci v tlamě (alespoň čištění zubů kartáčkem). Před prvním ošetřením prosím zašlete aktuální foto stavu chrupu psa (při neošetřitelných zánětlivých stavech referuji k veterinárnímu lékaři).


Individuální výcvik

Nejrůznější triky vhodné k praktickému použití i pro zabavení pejska.

Základy dogdancingu a příprava na zkoušky 1. a 2. stupně.

Dogpuller a cviky základní ovladatelnosti (více o dogpuller na www.dogpuller.cz).


Online trénink

Online trénink naživo v reálném čase prostřednictvím Skype, Messenger, Whatsup, Zoom nebo jiné. Vhodné zejména pro tréninky dogfitness, triků a nejrůznější konzultace. Ideální varianta, pokud se z jakéhokoliv důvodu nemůžeme vidět osobně.


Semináře

Kromě výše uvedených služeb nabízím i specializované workshopy a interaktivní přednášky zaměřené na dogfitness, sportovní přípravu a péči o pohybový aparát psů. V případě zájmu mě prosím kontaktujte pro bližší informace.