Lenka a Tara

S Tarou, fenkou Jack Russell teriéra, se několik let věnujeme dogdancingu, noseworku, dogpulleru a dalším psím sportům. Tara má z dogdancingu splněny zkoušky F1, DwD1, MD1, HtM1, F2, DwD2, MD2, HTM2 a titul Master of Dogdancing 1. stupně, v noseworku splnila zkoušky NWNz, NWDz, NWUz, NWWz (titul Master of Nosework úrovně Z), NWD1 a NWU1. Až do Taruščina důchodu jsme se pravidelně účastnily oficiálních i neoficiálních závodů a vystupovaly na akcích pro veřejnost. V létě 2021 do naší smečky přibyla border teriérka Satu, která se na svou sportovní dráhu teprve připravuje. 

Jsem držitelem licence rozhodčí dogdancingu RZ a R1, licence rozhodčí a trenéra Dog Puller a statutu vedoucího akce Nosework CZ.

Působím jako rehabilitační pracovník ve Vetcentrum Duchek. Průběžně se vzdělávám v oblasti péče o pohybový aparát psů. Zúčastnila jsem se mimo jiné odborných seminářů Rekondiční masáže psů, Manuální terapie psů dle principů Dornovy metody a Ošetření spoušťových bodů u psa u Bc. Kateřiny Plačkové, CCRP, odborného semináře Péče o pohybový aparát psa u Bc. Lucie Tolarové a Ing. Barbory Hanouskové, seminářů o balančních technikách, první pomoci psa, základech fyzioterapie a přípravě psa na výkon a péče po výkonu u Bc. Kateřiny Šponarové a MVDr. Martiny Frühauf Kolářové a dalších.