Fyzioterapie a rehabilitace

Péči o pohybový aparát psů se věnuji od roku 2017. V tomto oboru jsem prošla řadou veterinárních i humánních kurzů pod vedením významných českých i zahraničních lektorů. V letech 2021 - 2022 jsem působila jako rehabilitační pracovník ve Vetcentru Duchek. Jsem členem Unie fyzioterapeutů zvířat ČR.  Mezi moje klienty patří jak vrcholoví psí sportovci, tak geriatři, psi po úrazech a operacích, neurologičtí a paraplegičtí pacienti. Několik let vedu kurzy balančních a posilovacích cvičení. Nadále se pravidelně účastním odborných seminářů a dále se vzdělávám v oblasti fyzioterapie malých zvířat, aktuálně studuji pod institutem Wizard of Paws Physical Rehabilitation v programu Certified Professional Canine Fitness Trainer.


Psí sporty

Jsem držitelem licence rozhodčí dogdancingu RZ a R1, licence rozhodčí a trenéra Dog Puller a statutu vedoucího akce Nosework CZ.

S Tarou, fenkou Jack Russell teriéra, se několik let věnujeme dogdancingu, noseworku, dogpulleru a dalším psím sportům. Tara má z dogdancingu splněny zkoušky F1, DwD1, MD1, HtM1, F2, DwD2, MD2, HTM2 a titul Master of Dogdancing 1. stupně, v noseworku splnila zkoušky NWNz, NWDz, NWUz, NWWz (titul Master of Nosework úrovně Z), NWD1 a NWU1. Až do Taruščina důchodu jsme se pravidelně účastnily oficiálních i neoficiálních závodů a vystupovaly na akcích pro veřejnost. 

V létě 2021 do naší smečky přibyla border teriérka Satu. Ta se svou sportovní kariérou teprve začíná, stihla si už ale připsat na konto dogdancingové zkoušky MD1, HtM1, F1 , DwD1 a titul MoD1, noseworkové zkoušky NWUz, NWWz, NWNz, NWDz, NWD1, NWW1 a titul Master of Nosework úrovně Z. V Dog Pulleru získala titul Mistra republiky, Šampiona V4 a je několikanásobným Mistrem Evropy. 

  Články, pořady, podcasty...